Lill-Marlen håndmalet luksustaske - Værdi: 4999 kr.

Lill-Marlen håndmalet luksustaske

“Bee&Love” er en kollektion af håndmalede unika-tasker, designet af kunstneren Lill-Marlen, mest kendt for sine portrætmalerier bl.a. af grevinde Alexandra, og hendes samarbejde med Michael Bundesen (Shu-bi-dua).

Stærkt inspireret af naturen, og med en passion for at gøre en forskel for både sårbare mennesker og en tiltagende skrøbelig biodiversitet, har Lill-Marlen kreeret en smuk taskekollektion på 20 smukt håndmalede tasker – alle unikke. Med hver taske følger en lille pose blomsterfrø, der bærer en bi-broche som symbol på, at vi alle kan være med til at gøre en forskel. Kollektionen består af bæredygtige skindtasker fra det danske luksusbrand dbramante1928, og hver taske solgt støtter den danske biodiversitet og Indiens mest udsatte børn og familier gennem LittleBigHelp.

“Jeg er taknemmelig for at ha fået denne mulighed, og selvom det er dråber i det store hav, så skaber dråber ringe i vandet. Jeg håber at kunne inspirere til mere med “The Bee&Love Collection” – Lill-Marlen.

Tasken, der her danner kanvas for Lill-Marlens kunstværk er dbramante1928-modellen Los Angeles.

Værdi: 4.999 kr.

Læs mere om Lill-Marlen her.

This auction is ended

X